Co dalej z siedzibą IPN?

Co dalej z siedzibą IPN?
Możliwość komentowania Co dalej z siedzibą IPN? została wyłączona, 01/09/2012, przez␣, w␣lokalne, mazowieckie, miasta, nieruchomości, regiony, sprzedaż, Warszawa

Spółka Ruch niespodziewanie sprzedała budynek przy ul. Towarowej, w którym mieściła się siedziba IPN. Instytut poszukuje teraz nowego lokum, chęć udostępnienia budynków wyraziły dwa miasta: Łódź i Radom.

Prośbę o przyznanie budynku dla IPN wystosował do Hanny Gronkiewicz-Waltz radny PiS Maciej Maciejowski. – Niedobrą praktyką jest lokowanie większości instytucji publicznych w lewobrzeżnej Warszawie. Praga jest atrakcyjna ze względu na położenie w pobliżu ścisłego centrum miasta i dobrą komunikację. Połączenie z centrum po ukończeniu II linii metra będzie jeszcze wygodniejsze – napisał Maciejowski.

Ratusz oświadczył, że przedstawiał już spółce Ruch 7 różnych lokalizacji – wszystkie propozycje zostały wtedy odrzucone. Teraz, żeby na nowo ubiegać się o lokum IPN musiałby złożyć wniosek do ratusza, a następnie czekać w kolejce na przyznanie nowego budynku.

Źródło: www.rp.pl

Photo by Hiuppo (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.