W czym kwiaty lubią rosnąć?

W czym kwiaty lubią rosnąć?
2 komentarze, 16/03/2012, przez␣, w␣ogród i balkon, prawo

Co jest najlepsze dla roślin: glina, drewno, metal czy plastik ? W czym sadzić kwiaty na balkonie?  Są wielbiciele materiałów naturalnych, są też zwolennicy tworzyw sztucznych. W naczyniach ceramicznych ziemia szybciej wysycha, ale podczas upałów korzenie nie zaparzają się tak jak w plastikowych. Glina to materiał szlachetny, metal – modny, a plastik – łatwy do utrzymania. Pojemniki ceramiczne są ciężkie i nietrudno je stłuc, ale plastikowe źle znoszą zmiany temperatury, deformują się i pękają.
Warto pamiętać o praktycznych aspektach późniejszego pielęgnowania roślin.  Jeśli chcemy aby  wilk był syty i owca cała, zastosujmy plastikowe donice w różnego rodzaju osłonach, które można łatwo zmienić i uzyskać w ten sposób nową aranżację balkonu.

Źródło: wymarzonyogrod.pl

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

2 komentarze

 1. Avatar
  Kwiecień 15th, 2012 0:54

  Bardzo fachowy artykuł.
  Chyba będę częściej bywał na tej stronie.

 2. Avatar
  Marzec 19th, 2012 1:48

  Ten post jest bardzo szczegółowy.
  Oby tego typu wiadomości jak najwięcej.