Czy powstanie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie?

Czy powstanie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie?
Możliwość komentowania Czy powstanie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie? została wyłączona, 28/01/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, nieruchomości, Olsztyn

Firma, która chce budować galerię handlową zintegrowaną z dworcami kolejowym i autobusowym w Olsztynie, czeka na wsparcie miasta przy drogach dojazdowych. Jeśli ratusz odmówi współpracy, firma zapowiada rezygnację z inwestycji.

Dopiero pod koniec ubiegłego roku PKP uznało, że firma Retail Provider, która jest właścicielem części budynku wraz z PKS-em, jest wystarczająco przygotowana do negocjacji. Czekano, aż znajdzie się wiarygodny i doświadczony partner gwarantujący realizację przedsięwzięcia.

Do tej roli przygotowywuje się spółka TriGranit, która m.in. wybudowała dworzec w Poznaniu i chce zastosować podobne rozwiązania w Olsztynie. Ostateczna decyzja o wyłonieniu inwestora dla modernizacji dworca i jego otoczenia ma zapaść pod koniec drugiego kwartału tego roku

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.