Czy polskie metro rzeczywiście najdroższe?

Możliwość komentowania Czy polskie metro rzeczywiście najdroższe? została wyłączona, 13/05/2013, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

metro by IngolfBLNStołeczni urzędnicy zaprzeczają jakoby koszt budowy warszawskiego metra plasował się wśród najdroższych inwestycji tego typu na świecie. Takie informacje podała organizacja Zielone Mazowsze, według której tylko budowa metra we francuskiej Marsylii była droższa.

Zarzuty odpiera Kszysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego: „Opracowanie Zielonego Mazowsza łączy inwestycje, których porównać nie sposób. Naziemne z podziemnymi, kilometrowe uzupełnienia z budową całych linii i systemów od nowa, metro głębokie z płytkim, budowane w terenie zurbanizowanym i poza miastem, budowy trwające i zakończone. Nie uwzględniono takich podstawowych kwestii, jak długość peronów i kubatury stacji”.

Metro Warszawskie sporządziło własne porównanie kosztów, z którego wynika, że budowa warszawskich nitek metra znajduje się w średnim przedziale cenowym na tle innych miast.

Źródło: www tvnwarszawa.pl

Photo by IngolfBLN (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.