Czy gra Monopoly odzwierciedla prawdziwe ceny?

Czy gra Monopoly odzwierciedla prawdziwe ceny?
Możliwość komentowania Czy gra Monopoly odzwierciedla prawdziwe ceny? została wyłączona, 28/06/2013, przez␣, w␣Headline, świat

BeFunky_monopol.jpgDzielnica Mayfair jest kultowym londyńskim adresem od kiedy producent gry Monopoly umieścił go na planszy jako najdroższą ulicę do zabudowy z ceną równą 400 funtów. Jak pokazują najnowsze analizy, od tego czasu ceny w Mayfair jeszcze bardziej poszły w górę.

Gra pojawiła się na rynku prawie 80 lat temu. Wtedy planszowe Mayfair było najdroższe w grze, a Old Kent Road – najtańsze. Tak jest do tej pory, z tą różnicą, że w rzeczywistości nieruchomość w Mayfair kosztuje 1 426 689 funtów, a w Old Kent Road – 192 714.

Na przestrzeni lat dwie najtańsze ulice z planszy, a także pięć najdroższych pozostaje w podobnym stosunku cenowym także w rzeczywistości. Najbardziej zmieniła się pozycja Whitehall, które oryginalnie było siódmym pod względem niskiej ceny adresem, a które, w rzeczywistości, uczyniło największy skok rankingowy i obecnie jest na 6. miejscu wśród najdroższych ulic zamieszczonych w grze.

Źródło: www.propertywire.com

Photo by Horst Frank (CC-BY)

 

 

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.