Czy budowa Łodzi Fabrycznej zakończy się w terminie?

Czy budowa Łodzi Fabrycznej zakończy się w terminie?
Możliwość komentowania Czy budowa Łodzi Fabrycznej zakończy się w terminie? została wyłączona, 13/01/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, Łódź

Generalny wykonawca inwestycji na rok 2015 zaplanował prace związane z modernizacją układu drogowego i tramwajowego, układaniem torów i roboty wykończeniowe. Nie wiadomo jednak, czy budowa zakończy się w terminie.

Planowo, inwestycja ma być gotowa we wrześniu br., ale nie wiadomo, czy wszystkie prace zakończą się w terminie. Największym problemem jest realizacja części inwestycji drogowych wokół dworca. Chodzi o budowę m.in. ul. Nowotargowej, która ma być drogą dojazdową do dworca, a przebiegać ma przez działkę należącą do firmy Enkev, o którą od lat miasto toczy spór.

Termin zakończenia budowy dworca był już raz przekładany. Pierwotnie zakładano bowiem, że inwestycja zakończy się w lutym 2015 roku. Powodem zmiany terminu było natrafienie podczas budowy tunelu na podziemną „soczewkę wodną”.

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.