Czy bać się dużych rabatów na mieszkania?

Czy bać się dużych rabatów na mieszkania?
Możliwość komentowania Czy bać się dużych rabatów na mieszkania? została wyłączona, 02/05/2012, przez␣, w␣ceny, finanse, mieszkaniowe, nieruchomości, sprzedaż

Jak twierdzi Cezary Szubielski, dyrektor filii Krupa Nieruchomości na Żoliborzu, mieszkania znacznie przecenione często są uznawane za wadliwe: – Uległy one „opatrzeniu”. Klienci widząc przez przez parę miesięcy jak spadała cena danego mieszkania, dochodzą do wniosku, że lokal może mieć poważną wadę (…). – A to przecież sam właściciel, który początkowo przeszacował cenę, zmęczony oczekiwaniem na kupca, zdecydował się ją obniżyć.

Z drugiej strony są takie mieszkania, które trudno sprzedać ze względu na pewne niedogodności. Są na przykład takie, które mieszczą się na wysokim piętrze, podczas gdy budynek nie ma windy lub też takie, którego okna wychodzą na parking.

Eksperci radzą jednak, by dwa razy zastanowić się przed kupnem mieszkania po okazyjnej cenie. W grę może wchodzić nieuczciwość ze strony sprzedającego lub zatajenie prawdy.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Ars Visualis (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Avatar
Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.