Coraz więcej transakcji na rynku mieszkaniowym

Coraz więcej transakcji na rynku mieszkaniowym
Możliwość komentowania Coraz więcej transakcji na rynku mieszkaniowym została wyłączona, 11/08/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, regiony, Warszawa

W pierwszym półroczu 2014 r. na rynku mieszkaniowym w Polsce zawarto prawie 69,3 tys. transakcji. To prawie o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o najwyższe przedziały cenowe, to w ciągu pierwszych sześciu miesięcy zakupiono prawie 600 nieruchomości wartych przynajmniej 1 mln zł. Co piąta transakcja była dokonana w Warszawie.

Według ekspertów, rynek mieszkaniowy powoli się stabilizuje. Jak mówi Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium: – Deweloperzy optymistycznie patrzą w przyszłość i decydują się na kolejne inwestycje, bardzo wzrosła w ostatnim czasie liczba wydanych pozwoleń na budowę. Jednak do znacznych wzrostów cen nieruchomości jeszcze daleko. Naszym zdaniem nie wrócą już wartości jakie obserwowaliśmy w 2008 r.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań i domów w Polsce

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.