Co zaoferuje pasażerom zmodernizowany dworzec PKP w Gliwicach?

Co zaoferuje pasażerom zmodernizowany dworzec PKP w Gliwicach?
Możliwość komentowania Co zaoferuje pasażerom zmodernizowany dworzec PKP w Gliwicach? została wyłączona, 13/03/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, komercyjne, PKP, śląskie

Dworzec w Gliwicach zostanie otwarty pod koniec tego roku. Pasażerowie zatrzymujący się w Gliwicach będą mogli na dworcu kupić wszystko co jest przydatne w podróży. PKP SA w najbliższym czasie ma podpisywać umowy z kolejnymi najemcami.Na terenie obiektu będą więc dostępne między innymi: sklepiki z multimediami i prasą, apteka, kawiarnia, sklep spożywczy oraz drogeria.

Obecnie trwają prace wyburzeniowe wewnątrz dworca. Wkrótce rozpoczną się roboty na peronach II i III. Dworzec tymczasowy został otwarty 3 marca. Powierzchnia całkowita zmodernizowanego dworca będzie wynosić ponad 5 tys. mkw. Całościowy koszt projektu to ok. 156 mln zł.

Źródło: www.dlahandlu.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.