Co z obwodnicą metropolii trójmiejskiej?

Co z obwodnicą metropolii trójmiejskiej?
Możliwość komentowania Co z obwodnicą metropolii trójmiejskiej? została wyłączona, 06/05/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, drogi, Gdańsk, Gdynia, Headline, infrastruktura, inwestycje, Sopot

Droga, która wraz z obwodnicą Żukowa ma mieć ok. 40 km długości, ma odciążyć m.in. trasy Gdynia-Kościerzyna, Żukowo-Gdańsk i obwodnicę Trójmiasta oraz odkorkować Żukowo i Chwaszczyno. Planuje się, że budowa trasy rozpocznie się w 2018 roku i potrwa ok. dwóch lat. Szacunkowy koszt to ok. 2 mld zł.

Wczoraj przedstawiciele gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz spółki Multiconsult Polska podpisali umowę na przygotowanie koncepcji programowej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Dokument ma być gotowy za rok. Firma otrzyma za to ponad 4,7 mln zł.

Projektowana trasa będzie drogą ekspresową dwujezdniową z rezerwą pod trzeci pas ruchu. Rozpocznie się na węźle Chwaszczyno (realizowanego w ramach tzw. Trasy Kaszubskiej), wspólnym z drogą S6 (Lebork – Obwodnica Trójmiasta) i zakończy na węźle Gdańsk Południe (skrzyżowanie S7 Południowej Obwodnicy Gdańska i S6 Obwodnicy Trójmiasta). Częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa.

Źródło: PAP

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.