W Chinach spadki cen pobudzają rynek nieruchomośći

W Chinach spadki cen pobudzają rynek nieruchomośći
Możliwość komentowania W Chinach spadki cen pobudzają rynek nieruchomośći została wyłączona, 18/06/2012, przez␣, w␣Azja, świat

W maju doszło w Chinach do zniżki cen nowych mieszkań w 54 z 70 monitorowanych przez władze miast. To rekordowo wysoka liczba. Największy spadek nastąpił w Wenzhou (wyniósł 14% w skali roku). W Pekinie i Szanghaju spadek cen sięgał 1,6%. Utrzymującą się presję na ceny tłumaczy się ich obniżkami przez deweloperów, poszukującymi możliwości zwiększenia sprzedaży. Dla porównania w kwietniu regres cen nastąpił w 46 miastach. Przypomnijmy, że wcześniejsze dane mówiły o spadających cenach również na rynku wtórnym. Po zniżce o 0,3% w maju znalazły się na najniższym poziomie od 16 miesięcy.

Majowa sprzedaż w Chinach w porównaniu z poprzednim miesiącem była wyższa o 19%. To może oznaczać, że niższe ceny zaczynają zachęcać do kupna, tym bardziej, że nabywcy pierwszego mieszkania mają coraz bardziej sprzyjające warunki do uzyskania kredytów.

Źródło: Home Broker Daily

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.