Ceny transakcyjne na poziomie z 2006 roku

Ceny transakcyjne na poziomie z 2006 roku
Możliwość komentowania Ceny transakcyjne na poziomie z 2006 roku została wyłączona, 11/03/2013, przez␣, w␣Gdańsk, Gdynia, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty, Warszawa

Uwzględniając inflację obecne ceny mieszkań znajdują się na poziomie sprzed szczytu cenowego szaleństwa. W pięciu na siedem analizowanych miast ceny transakcyjne są wyższe od notowania sprzed miesiącaNajwyższe różnice, bo aż o 6,4 proc. odnotowujemy w Poznaniu. Następnymi dwoma miastami, w których ceny używanych mieszkań drgnęły w górę są Warszawa i Gdańsk (kolejno 1,9 i 1,5 proc.). Najmniejsze metraże w transakcjach tym razem nie pojawiają się w Gdyni (49,4 m kw.). We wszystkich miastach popyt skupia się na grupie mieszkań o metrażach do 65 m kw. Większe mieszkania, choć pojawiają się w tym roku częściej na listach transakcyjnych, nadal bardzo długo czekają na nowego właściciela.

 

Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera

Tagi:␣
front

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.