Ceny nieruchomości w stolicy są nadal wysokie

Ceny nieruchomości w stolicy są nadal wysokie
Możliwość komentowania Ceny nieruchomości w stolicy są nadal wysokie została wyłączona, 22/07/2015, przez␣, w␣Bemowo, Białołęka, Bielany, Headline, małopolskie, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, Mokotów, nieruchomości, Ochota, Praga, regiony, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wawer, Wesoła, Wilanow, Włochy, Wola, Żoliborz

Ceny ofertowe warszawskich nieruchomości

Ceny ofertowe na stołecznym rynku nadal należą do najwyższych. Aktualny koszt w stolicy za mkw. wynosi 7 600 zł. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku obserwujemy nieznaczny spadek wynoszący 70 zł.  Ponad połowę mieszkań (57%) jest wystawionych na sprzedaż poniżej 8 tys. zł za mkw. Najwięcej ofert dostępnych jest w przedziale 7 do 8 tys. – 24,2%. Wiele (21,9%) jest też ogłoszeń dotyczących nieruchomości w cenie od 6 do 7 tys.

W programie Mieszkanie dla Młodych szykują się zmiany. Dofinansowaniem mają zostać objęte lokale pochodzące z drugiej ręki. Jednak nie zmieni to szczególnie sytuacji na stołecznym rynku nieruchomości. – Prognozy wskazują, że poziom ceny kwalifikującej mieszkanie do programu ma wynieść 5 390 zł za mkw. – komentuje Marta Kosińska. – Natomiast ofert spełniających taki wymóg w Warszawie jest stosunkowo niewiele, stanowią one tylko 3,1% rynku.

Najdroższe Śródmieście

W czerwcu ceny sprzedawanych mieszkań w Warszawie utrzymywały się na poziomie zbliżonym do ubiegłego miesiąca. – Osoby nabywające lokal płacą o 199 zł więcej niż rok temu. Obecnie za mkw. mieszkania klienci przeznaczają średnio 7 414 zł – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. – Wprawdzie jest to o niecały punkt procentowy mniej niż w ostatnim notowaniu, ale analizując kształtowanie się cen w ostatnich miesiącach można zauważyć, że są to wyższe niż zwykle wartości – dodaje ekspert.

Nieruchomości zlokalizowane na Białołęce, Pradze Południu, Mokotowie i Woli najszybciej znajdują nowych właścicieli. Równie chętnie wybierane są lokale w Śródmieściu. Choć w przypadku tych ostatnich nabywcy muszą się liczyć z poniesieniem znacznych kosztów, bowiem średnia cena mkw. wynosi 9 500 zł. To ponad 3 500 zł drożej niż na przystępnej cenowo Białołęce.

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.