Ceny mieszkań pójdą w górę?

Ceny mieszkań pójdą w górę?
Możliwość komentowania Ceny mieszkań pójdą w górę? została wyłączona, 02/01/2014, przez␣, w␣Headline, mieszkaniowe, nieruchomości

Z sondy przeprowadzonej przez serwis Dompress.pl wynika, że firmy deweloperskie przewidują na ten rok wzrost cen mieszkań. Jak uważa Tomasz Panabażys z firmy Dolcan: – Niektórzy deweloperzy mogą zdecydować się na obniżenie cen w swoich inwestycjach tak, aby dopasować je do startującego w styczniu programu dopłat „Mieszkanie dla młodych”. Natomiast w innych, położonych bardziej centralnie inwestycjach rosnący popyt i stosunkowo niewielka podaż mogą wywołać drobne wzrosty cen.

O wzrostach cenowych mówi też Andrzej Gutowski z Ronson Development. Prognozuje on podwyżki nawet 5-procentowe. To przypuszczenia oparte o inne założenia, m.in. przewidywany niski poziom stóp procentowych, który ma się utrzymać do połowy tego roku.

W 2014 roku ma wzrosnąć zdolność kredytowa Polaków. Liczba ofert będzie duża, dostępność kredytów większa, a raty kredytowe niższe.

Źródło: wyborcza.pl

Photo by Pit1233 (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.