Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie z kamieniem węgielnym

Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie z kamieniem węgielnym
Możliwość komentowania Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie z kamieniem węgielnym została wyłączona, 15/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, Lublin

Kamień węgielny został wmurowany pod Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie. To inwestycja Uniwersytetu Medycznego, w którym studenci będą mogli odbywać specjalistyczne ćwiczenia na symulatorach wiązane z Zaawansowanymi Podstawowymi Zabiegami Resuscytacyjnymi. Realizatorem inwestycji jest firma Skanska.

Prace budowlane mają potrwać do końca 2017 r. W nowym obiekcie znajdą się sale przeznaczone do nauki i szkoleń, sala operacyjna, symulator ambulansu ze sterownią, pracownie symulacji pielęgniarskich, położniczych i pediatrycznych, a także dwie sale dla oddziału intensywnej terapii i prosektorium. Generalny wykonawca zrealizuje również dwie pracownie ALS/BLS. W budynku znajdzie się także sala konferencyjna, pomieszczenia wypoczynkowe dla pacjentów i pomieszczenia dydaktyczne dla pracowników.

źródło: urbanity.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.