Centralny odcinek metra złapie opóźnienie?

Centralny odcinek metra złapie opóźnienie?
Możliwość komentowania Centralny odcinek metra złapie opóźnienie? została wyłączona, 24/06/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Jak informuje „Gazeta Stołeczna”, powołując się na swojego informatora w urzędzie, termin oddania do użytku centralnego odcinka drugiej linii metra jest zagrożony. Przyczyną opóźnienia ma być stacja Centrum Nauki Kopernik, gdzie wcześniej z powodu awarii wstrzymano prace. Według gazety na Powiślu jest jeszcze dużo do zrobienia, a nie da się tego skończyć w planowanym terminie.

Tych doniesień nie potwierdza ratusz. Jak mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik: – Wykonawca nie zgłasza problemów z harmonogramem. Prace na tej stacji są najmniej zaawansowane, co wynika z konieczności realizacji zabezpieczeń. Do 30 września ma być zrealizowana cała inwestycja. Pracy jest sporo, ale wierzymy, że wykonawcy uda się zrealizować ją w terminie.

Z harmonogramu pracy wynika, że siedem stacji odcinka centralnego ma być gotowych do 30 września tego roku.

Informacje o cenach mieszkań w Warszawie

Źródło: tvn24.pl

Photo by Tadeusz Rudzki (CC BY-SA 3.0)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.