Cavatina Hall B z 54 proc. najmu na starcie budowy

Cavatina Hall B z 54 proc. najmu na starcie budowy
Możliwość komentowania Cavatina Hall B z 54 proc. najmu na starcie budowy została wyłączona, 08/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Drugi z budynków biurowych kompleksu Cavatina Hall w Bielsku-Białej zyskał najemcę, który zajmie ponad 50 proc. jego powierzchni. Grupa Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, skorzysta z biur na trzech kondygnacjach budynku. Obiekt jest obecnie w realizacji, a jego oddanie planowane jest na koniec 2022 r.Cavatina Hall jest pierwszym w Bielsku-Białej kompleksem biurowym oferującym powierzchnie klasy A. Pierwszy z budynków został oddany do użytku jeszcze w 2020 r. i szybko zapełnił się najemcami. Drugi budynek, którego budowa rozpoczęła się w październiku 2021 r., będzie miał powierzchnię najmu brutto ponad 4,8 tys. mkw. Pracownicy firm wynajmujących tam biura będą mieli do swojej dyspozycji 3 zielone tarasy oraz ponad 70 miejsc parkingowych.Mający od 20 lat siedzibę w Bielsku-Białej Murapol będzie głównym najemcą nowej inwestycji Cavatina Holding zajmując ponad 2,5 tys. mkw. GLA na piętrach 3-5.

To wyróżniający się obiekt, zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. Cieszymy się, że powstają w naszym rodzimym Bielsku-Białej przestrzenie biurowe na miarę dzisiejszych oczekiwań, z których niebawem skorzystamy – bezpieczne, z nowoczesną infrastrukturą biurową, adekwatne do potrzeb i sprzyjające efektywnej pracy.”

mówi Izabela Chmielewska-Macuda, Dyrektor Biura Zarządu i Działu Administracji w Murapol SA Cavatina Hall B poza wysokiej jakości architekturą, zagwarantuje standardy zrównoważonego i przyjaznego dla zdrowia budownictwa odpowiadające wymogom certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent oraz WELL Health-Safety Rating.

Nasza bielska inwestycja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego potwierdzeniem jest zawarcie tak dużej umowy najmu z wiodącą marką deweloperską na rynku mieszkaniowym. Dodatkowym ułatwieniem dla firm wybierających obiekty Cavatina Holding jest kompleksowość naszych usług. Dla Murapolu nasi architekci i specjaliści od fit-out przygotują także przestrzeń przystosowaną do potrzeb pracowników firmy. Tym samym najemca wprowadzi się do w pełni urządzonego biura.”

mówi Krzysztof Wilczak, Leasing Manager w Cavatina Holding Cavatina Hall to wielofunkcyjny, futurystyczny kompleks, którego pierwszy etap nagrodzony został w prestiżowym International Property Awards. Inwestycja w sumie zaoferuje ponad 15,5 tys. mkw. biur klasy A wraz z częścią kulturalną. Cavatina we współpracy z fundacją Fiducia, w budynku A stworzy pierwszą w regionie salę koncertową światowej klasy, która pomieści blisko 1000 gości. W obiekcie znajdzie się także profesjonalne studio realizacyjno-nagraniowe. Celem Cavatiny jest stworzenie nowoczesnego centrum biznesowego miasta oraz zapewnienie lokalnej społeczności możliwości obcowania z najlepszą muzyką wykonywaną na żywo przez uznanych artystów z całego świata.

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar