Bulwary Książęce odmieniają okolicę

Bulwary Książęce odmieniają okolicę
Możliwość komentowania Bulwary Książęce odmieniają okolicę została wyłączona, 03/04/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Bulwary Książęce, inwestycja BPI Real Estate Poland we Wrocławiu, zmieniają oblicze Kępy Mieszczańskiej. Towarzysząca budowie rewitalizacja ulicy Księcia Witolda została zakończona. Kompleks, którego budowa zmierza ku końcowi, sprawia, że jego okolica zyska bardziej funkcjonalny wymiar. Połączenie zabudowy mieszkaniowej z handlowo-usługową spełnia oczekiwania kupujących – poziom sprzedaży inwestycji przekroczył już 91 %. Bulwary Książęce wyróżnia także wyjątkowa architektura dopasowana do sąsiadującej zabudowy oraz doskonała lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry.

Bulwary Książęce to prestiżowa inwestycja, którą BPI Real Estate Poland realizuje na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Przed rozpoczęciem budowy wyspa była zaniedbana i nie prezentowała się zbyt okazale. Dzięki powstającym projektom okolica inwestycji zyskuje nowe oblicze. Remont mostów pomorskich oraz zakończona rewitalizacja ulicy Księcia Witolda będą miały swój wkład w odnowienie oblicza tej części Wrocławia. To wyjątkowe miejsce, zaraz po zakończeniu remontu Mostów Pomorskich, w których projektowaniu wspólnie z miastem uczestniczyło BPI Real Estate Poland, stanie się jednym z najpiękniejszych deptaków w mieście. W związku z remontem mostów skrzyżowanie z ulicą Księcia Witolda zmieni się w deptak. Częściowy wjazd w ulicę będzie możliwy dla okolicznych mieszkańców. Zakończony przez belgijskiego dewelopera remont ulicy Księcia Witolda polegał na dostosowaniu jej do nowej funkcji z uwzględnieniem zabytkowego charakteru okolicy. Przebudowie podlegały sieci wodno-kanalizacyjne i teletechniczne. Wykonano od nowa konstrukcję drogi wraz z nawierzchnią z zabytkowej kostki kamiennej oraz nowych płyt granitowych ułożonych w pasie chodnika. Prace obejmowały również wykonanie elementów małej architektury, w tym ławek, balustrad, słupków oraz zieleni. Zamontowano również nowe lampy uliczne. Całość zyska funkcję promenady po zakończeniu realizacji nowych chodników, torowiska i przystanku tramwajowego oraz oświetlenia od strony ulicy Pomorskiej.

W ramach rewitalizacji ulicy Księcia Witolda, BPI Real Estate Poland, dokonało także nasadzeń drzew wzdłuż inwestycji, co ze względu na gęstą infrastrukturę podziemną było wyzwaniem na etapie projektowym. Posadziliśmy drzewa z gatunku platan klonolistny, które stworzą atrakcyjną zieloną aleję będącą przedłużeniem deptaku spacerowego przy Marinie. Platany klonolistne bardzo dobrze odnajdują się w środowisku miejskim ze względu na dużą odporność na zanieczyszczenia, ponadto dość dobrze znoszą letnie upały. – powiedział Bartosz Haladus, Project Manager w BPI Real Estate Poland. Dzięki dużym liściom, przypominającym swoim kształtem klony, platany klonolistne charakteryzuje bujna i rozłożysta korona. Zasadzone drzewa poza funkcją estetyczną, przyczynią się także do zacienienia deptaku znajdującego się przy ulicy Księcia Witolda. 

Obraz zawierający zewnętrzne, widok, duży, miasto

Opis wygenerowany automatycznie

Bulwary Książęce mają unikalny, śródmiejski charakter i centralne położenie, co powoduje, że inwestycja jest jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu przyciągającym ludzi prowadzących dynamiczny tryb życia. Docelowo w Bulwarach Książęcych powstanie także pasaż handlowo-usługowy. Bulwary Książęce to unikalny projekt, którego nie można porównać z innymi inwestycjami mieszkaniowymi w Polsce. Połączenie kilku funkcji w ramach jednej inwestycji spełnia oczekiwania naszych klientów. Poziom sprzedaży II etapu Bulwarów Książęcych wynosi już 91%. Tym samy w ofercie zostały ostatnie mieszkania – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland. Bulwary Książęce obejmują dwa etapy budowy, z czego pierwszy z nich został już zakończony, a drugi zbliża się do finału. W bieżącym etapie osiedla powstanie w sumie 190 mieszkań o powierzchni od 27 do 105 m2. W ofercie znajdują się zarówno małe i przytulne mieszkania, jak i przestronne apartamenty. Wszystkie lokale charakteryzują przemyślane i funkcjonalne projekty. W ofercie Bulwarów Książęcych pozostają jeszcze ostatnie wolne lokale

Bulwary Książęce znajdują się na pograniczu Starego Miasta i Śródmieścia. Są doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki, zachęcającej do rekreacji i spotkań, przy jednoczesnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. To projekt, który odzwierciedla rozwój Wrocławia i zgodnie z myślą przewodnią BPI Real Estate, inwestycja jest innowacyjna i podąża z duchem miasta, wpisując się w jego bogatą architekturę. Nowoczesna bryła i wysokiej jakości materiały nadają jej ponadczasowy charakter i styl. Budynek został zaprojektowany tak, aby tworzył spójną całość i wpisywał się w nietuzinkowy wygląd starej części Wrocławia.

Deweloper poza wrocławską inwestycją realizuje także ciekawe projekty w największych miastach w Polsce. W Poznaniu powstało osiedle Vilda Park przy ul. Droga Dębińska, natomiast w Warszawie dwie inwestycje – Rezydencja Barska na Ochocie oraz wolaRE realizowana na Woli.

***

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy. 

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości. 

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren. 

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań.
W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstała kolejna stołeczna inwestycja belgijskiego dewelopera, zakończona w 2018 roku – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. BPI Real Estate z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstał kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. W ramach 4 etapów inwestycji wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań. Aktualnie realizowane inwestycje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce powstający przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu oraz Vilda Park w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska. Dwa najnowsze projekty dewelopera realizowane są w Warszawie. Pierwszy z nich o nazwie Rezydencja Barska, powstaje na Ochocie, a kolejny to inwestycja wolaRE realizowana na warszawskiej Woli.

Omnie redakcja

Avatar