Budowa zależna od gminnego planu

Budowa zależna od gminnego planu
Możliwość komentowania Budowa zależna od gminnego planu została wyłączona, 17/05/2013, przez␣, w␣domy, mieszkaniowe, nieruchomości, porady

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWzniesienie, a nawet rozbudowa budynku lub innych obiektów na nieruchomości mogą być uzależnione od postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Uchwalenie planu miejscowego w przeważającej większości przypadków zależy od władz gminy. Mają one, w szczególności rada gminy, możliwość uchwalenia planu dla wybranej części gminy, jak również rezygnacji z takiego rozwiązania i nie uchwalania go. Można więc znaleźć gminy, które w pełni są objęte planami miejscowymi, w części nimi objęte i takie, w których planów w ogóle nie ma. Brak planu miejscowego przyporządkowanego do danego gruntu oznacza, że jakakolwiek poważniejsza zmiana związana z jego przeznaczeniem (wzniesieniu lub rozbudowa budynku) wymaga uzyskania przez właściciela gruntu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydawanej przez wójta (burmistrza/prezydenta), a następnie pozwolenia na budowę. Brak decyzji o warunkach zabudowy uniemożliwia skuteczne ubieganie się o pozwolenie na budowę.

 

Źródło:

http://ekonomia.rp.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.