Budowa Nowotargowej w Łodzi niezbędna

Budowa Nowotargowej w Łodzi niezbędna
Możliwość komentowania Budowa Nowotargowej w Łodzi niezbędna została wyłączona, 21/02/2014, przez␣, w␣drogi, infrastruktura, inwestycje, lokalne, Łódź, łódzkie, miasta, regiony

W Łodzi trwa spór o budowę ulicy Nowotargowej, która miałaby prowadzić do dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi. Inwestycji są przeciwni radni – zrezygnowali z budowy odcinka między Tuwima i Piłsudskiego i cofnęli pół miliona złotych na projekt.

Władze Łodzi poprosiły trzy instytucje, które nie są związane z miastem, o wydanie opinii na temat przydatności ulicy. Swoje zdanie przedstawiły: Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Wszystkie ekspertyzy potwierdzają, że budowa Nowotargowej jest niezbędna. Władze miasta zamierzają teraz przekonać radnych do zmiany zdania.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Zorro2212 (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.