Budowa Nowego Centrum Sopotu wkracza w ostatnią fazę

Budowa Nowego Centrum Sopotu wkracza w ostatnią fazę
Możliwość komentowania Budowa Nowego Centrum Sopotu wkracza w ostatnią fazę została wyłączona, 05/11/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, nieruchomości, Sopot

Ok. 400 osób znajdzie pracę w nowym kompleksie dworcowym oraz usługowo-handlowym w centrum Sopotu. Na zrewitalizowanych terenach przydworcowych o powierzchni ok. 1,7 ha powstają dworzec PKP, hotel, mediateka, lokale handlowo-gastronomiczne i parking.

Kompleks ma być oddany do użytku w pierwszym półroczu 2015 roku. We wtorek na budynku zawieszona została wiecha. Nowe miejsca pracy powstaną w handlu i w usługach oraz do obsługi nowoczesnego centrum obsługi pasażera PKP (ok. 500 m kwadratowych zajmą kasy, przechowalnia bagażu), które będzie mogło obsłużyć ok. 5,8 tys. osób w ciągu doby. Ma powstać tez ok. 50 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych.

 

Źródło:

http://www.propertynews.pl

 

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.