Budimex będzie budował S17

Budimex będzie budował S17
Możliwość komentowania Budimex będzie budował S17 została wyłączona, 22/08/2015, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

Lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wyborze dwóch ofert Budimeksu na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów: z Garwolina do Gończyc (234,6 mln zł netto) i z Gończyc do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego (255 mln zł netto).

Odcinki mają łączną długość 25,2 km – z Garwolina do Gończyc 12,2 km i z Gończyc do granicy województw – 13 km. Ponad 25- kilometrowy odcinek drogi ekspresowej będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Budowa S17 obejmuje również wykonanie obiektów inżynierskich oraz towarzyszącej infrastruktury. Na realizację inwestycji Budimex będzie miał 34 miesiące od podpisania umowy. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.