Brytyjczykom będzie trudniej kupić mieszkanie

Brytyjczykom będzie trudniej kupić mieszkanie
Możliwość komentowania Brytyjczykom będzie trudniej kupić mieszkanie została wyłączona, 02/10/2013, przez␣, w␣Headline, nieruchomości, świat

Wielka Brytania to jeden z tych krajów, w których młodzi ludzie mają trudności z kupnem własnego mieszkania. Prognozy na przyszłość są mało optymistyczne: sytuacja ma się jeszcze pogorszyć. Z raportu Centre for Economics and Business Research wynika, że w ciągu kolejnych pięciu lat ceny mieszkań i domów będą systematycznie rosły, w sumie aż o 25 proc. w całym kraju. Przeciętna cena domu będzie wtedy wynosiła 280 tys. funtów, a w Londynie nawet 566 tys. funtów.

Eksperci uważają, że osoby zarabiające najmniej będą miały spory problem z kupnem własnego M. Z myślą o nich powstał program Help to Buy. Rząd wprowadził go wiosną tego roku. Daje on możliwość uzyskania nieoprocentowanego kredytu przy 4-procentowym wkładzie własnym. Analitycy mają różne opinie na temat programu, wielu z nich sądzi, że Help to Buy negatywnie wpłynie na rynek.

Źródło: www.mojawyspa.co.uk

Photo by Mewiki (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.