Białołęka walczy o metro

Białołęka walczy o metro
Możliwość komentowania Białołęka walczy o metro została wyłączona, 15/12/2011, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Po tym, jak radni Targówka sprzeciwili się budowie torów tramwajowych wzdłuż ul. Św. Wincentego i Głębockiej, Białołęka zaczęła walczyć o to, by ostatnia stacja planowanej drugiej linii metra przebiegała właśnie na tej trasie.

Samorządowcy z Białołęki argumentują swój pomysł tym, że w niedalekiej przyszłości w tej dzielnicy ma zamieszkać ok. 100 tys. osób. Łatwiej też będzie tam zbudować przesiadkowy parking dla kierowców spoza Warszawy.

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego nie pozostawia jednak złudzeń: Wariant przebiegu budowy II linii metra w obecnym przebiegu jest zatwierdzony w dokumentach i planach środowiskowych. Jego zmiana wiązałaby się z powtórnym sporządzaniem dokumentacji, a tym samym z opóźnieniem realizacji inwestycji. Dodaje również, że lepszym pomysłem dla dzielnicy byłaby linia tramwajowa.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Lvova Anastasiya (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.