Bezprawnie przejęli kalifornijskie nieruchomości

Bezprawnie przejęli kalifornijskie nieruchomości
Możliwość komentowania Bezprawnie przejęli kalifornijskie nieruchomości została wyłączona, 20/01/2014, przez␣, w␣Ameryka, Headline, nieruchomości, świat

Amerykańska rodzina i jej prawnicy zostali oskarżeni o bezprawne przejęcie 23 kalifornijskich nieruchomości. Domy zostały zasiedlone bezprawnie, ze złamaniem prawa o squatach.

Prawo w Kalifornii zezwala na zajmowanie porzuconych nieruchomości, jeśli spełnione są określone warunki, m.in. publicznie ogłosi się roszczenia, prowadzi się remonty budynku, płaci podatki, mieszka w danej nieruchomości przynajmniej pięć lat.

Według sądu rodzina z Fresno kłamała w celu pozyskania nieruchomości, dostarczała fałszywe oświadczenia i sfabrykowane dowody, mające świadczyć o tym, że budynki im się prawnie należą. Wszystko działo się przy wsparciu dwóch prawników. Sprawa wyszła na jaw po tym, gdy jedna z prawdziwych właścicielek jednego z domów sprawdziła, czy są wobec niego jakieś roszczenia. Policja aresztowała pięć osób, które brały udział w procederze.

Źródło: www.rp.pl

Photo by WPPilot (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.