Batory II w budowie

Batory II w budowie
Możliwość komentowania Batory II w budowie została wyłączona, 05/12/2011, przez␣, w␣lokalne, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, sprzedaż, wielkopolskie

Ruszyły prace budowlane na kompleksie mieszkaniowym Batory II – najnowszej lokalizacji w ofercie UWI Inwestycje S.A. Projekt składał się będzie z dwóch budynków: trzypiętrowego i pięciopiętrowego. Trwają prace ziemne i zbrojeniowe przy budowie hali garażowej łączącej obydwa budynki.

Teren inwestycji został już ogrodzony i oznakowany. Obecnie trwają prace przy budowie hali garażowej. – Podobnie jak w przypadku Malty Nowej, mamy do czynienia ze wspólną halą garażową, na 99 miejsc postojowych. To jeden z trudniejszych i bardziej pracochłonnych etapów budowy – mówi Przemysław Goś, dyrektor Techniczny UWI Inwestycje S.A. – Generalny wykonawca przygotowując wykop pod budynek musi wybrać ok. 17 tysięcy metrów sześciennych ziemi, czyli prawie dwukrotność objętości wody wszystkich basenów w Termach Maltańskich – dodaje Przemysław Goś.


Generalny wykonawca, firma Pekabud Morasko, prowadzi obecnie prace zbrojeniowe płyty fundamentowej. Na początek grudnia br. planowane jest rozpoczęcie budowy ścian hali garażowej i słupów podtrzymujących jej strop.
– W inwestycji Batory II będziemy mieli bardzo funkcjonalnie zaprojektowane lokale o powierzchni od 24 do 80 mkw. Jednakże dla osób zainteresowanych większym metrażem oferujemy łączenia mieszkań na życzenie klienta aż do powierzchni 108 mkw. – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje S.A. Oferowane mieszkania dostępne będą w standardzie deweloperskim w cenie od 6.000 zł. brutto za metr kwadratowy. Pierwsi lokatorzy otrzymają klucze do lokali na koniec grudnia 2012 r.

Inwestycja Batory II położona jest na skraju osiedla Stefana Batorego, w miejscu oddalonym od codziennego zgiełku. Doskonałą komunikację z centrum miasta zapewnia PST-ka. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo Kampusu UAM (zaledwie 10 min pieszo) oraz zaplecze handlowe w postaci supermarketów.

Omnie Michał Bachorz

Avatar
Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. W swym dorobku ma praktyki w Teleexpressie, Telekurierze w TVP 3 Poznań, Radiu Afera, a także Gazecie Goleniowskiej. Jako PR-owiec zaczynał w ARW Image PR w Poznaniu, zajmował się branżą węgla brunatnego, chemią budowlaną i tematyką deweloperską.