Basen w PKiN zmodernizowany

Basen w PKiN zmodernizowany
Możliwość komentowania Basen w PKiN zmodernizowany została wyłączona, 08/05/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, Headline, inwestycje, Śródmieście, Warszawa

Basen został kompleksowo zmodernizowany po raz pierwszy w historii Pałacu. Działania były konieczne ze względu na przestarzałą technologię basenową. Remont obiektu kosztował ok. 13 mln zł z budżetu miasta.

Jak informuje warszawski magistrat modernizacja basenu była wyzwaniem, ze względu na wymóg pogodzenia i zsynchronizowania działań remontowo-budowlanych z konserwatorskimi. Pałac Kultury i Nauki bowiem wpisany jest do rejestru zabytków.

Prócz niecki basenowej wyremontowano także pomieszczenia techniczne, sanitariaty, natryski, szatnie. Basen został przystosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Podczas modernizacji zastosowano rozwiązania proekologiczne polegające na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody, co oznacza zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych.

Źródło: UM Warszawa

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.