Baltic Park Molo w Świnoujściu w budowie z pomocą Unii

Możliwość komentowania Baltic Park Molo w Świnoujściu w budowie z pomocą Unii została wyłączona, 09/05/2013, przez␣, w␣Uncategorized

Z unijnej inicjatywy grupa Invest  otrzymała 25 mln pożyczki na budowę Baltic Park Molo w Świnoujściu.

Dwa pięciogwiazdkowe hotele, budynki apartamentowe, promenada z multimedialnymi fontannami i pierwsze w kurorcie molo – tak własnie ma wyglądać owa inwestycja. Będzie realizowana w dwóch etapach. W pierwszym powstanie część apartamentowa z promenadą i hotel z pasażem. Etap drugi to budowa kolejnego hotelu i molo z kawiarnią. To największa inwestycja w Polsce współfinansowana z inicjatywy JESSICA.

Operatorem środków z unijnej inicjatywy w woj. zachodniopomorskim (poza Szczecińskim Obszarem Metropolitarnym) jest Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) pełniący funkcję tzw. Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich i odpowiadający za ocenę projektów oraz rozdysponowanie pieniędzy. Całkowity koszt budowy obu etapów Baltic Park Molo przekracza 250 mln zł.

Dwa hotele o zróżnicowanej wysokości 30 i 45 m będą osadzone na wspólnej podstawie. Na dachu wyższego będzie basen. Po przeciwnej stronie staną pięciokondygnacyjne budynki apartamentowe. W całym kompleksie będzie niemal 600 pokoi (ponad 1,2 tys. miejsc noclegowych) i apartamentów z widokiem na morze, większość w systemie condo, oraz około 2 tys. mkw. przeznaczonych na lokale handlowo- -usługowe. Kompleks będzie również pełnił funkcję centrum szkoleniowo-konferencyjnego. Zespół hotelowy ma spełniać normy certyfikatu ekologicznego.

Źródło:

http://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.