Badania RE/MAX: jak mieszkają Europejczycy?

Badania RE/MAX: jak mieszkają Europejczycy?
Możliwość komentowania Badania RE/MAX: jak mieszkają Europejczycy? została wyłączona, 26/11/2015, przez␣, w␣ceny, Headline, nieruchomości, porady, publiczne, raporty

Najnowsze badanie RE/MAX Europe przeprowadzone na 8 tys. respondentów w wieku 20-59 pokazuje, że sześć na dziesięć osób mieszka z partnerem, a 39% co najmniej z jednym dzieckiem.

Badanie zostało przeprowadzone w 16 krajach europejskich. Wynika z niego, że 61% osób jest właścicielem nieruchomości, w której mieszka. Na zakup własnego „M” Europejczycy przeznaczają 40% dochodu gospodarstwa domowego. Własne mieszkanie posiada co czwarty uczestnik badania. Natomiast więcej niż jedna trzecia ankietowanych oświadczyła, że mieszka we własnym domu.

Aż 15% ankietowanych osób mieszka samotnie, głównie w Szwecji, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Z danych opublikowanych przez GUS wynika natomiast, że 73% rodzin w Polsce jest właścicielem nieruchomości, którą zamieszkuje.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

Źródło: bankier.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.