Aż 34 miliony Euro za biurowiec

Aż 34 miliony Euro za biurowiec
Możliwość komentowania Aż 34 miliony Euro za biurowiec została wyłączona, 05/03/2013, przez␣, w␣biurowe, komercyjne, marketing nieruchomości, nieruchomości

Właśnie za taką sumę został sprzedany wieżowiec Platinium Business Park V, należący do Globe Trade Centre.

Spółki zależne Grupy Globe Trade Centre (GTC) oraz Grupy Allianz Real Estate (Allianz) podpisały finalną umowę sprzedaży piątego budynku Platinium Business Park w Warszawie. Transakcja przyniesie GTC ok. 16 mln euro wolnej gotówki. Zakończenie sprzedaży budynków Platinium Business Park I-IV odbyło się w październiku 2012 roku. Ostateczna umowa dotyczącą sprzedaży piątego obiektu została zawarta 28 lutego 2013 roku, po zakończeniu jego wynajmu.Finalna cena sprzedaży pięciu budynków Platinium Business Park wyniosła 173 mln euro. Transakcja została przeprowadzona przy stopie kapitalizacji na poziomie 6,7 proc. i przyniesie GTC łącznie około 60 mln euro wolnej gotówki. Platinium Business Park jest położony na skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej w Warszawie. Składa się z pięciu budynków o łącznej powierzchni najmu ok. 56 tys. mkw., wynajętych w blisko 100 proc.GTC może rozbudować kompleks o kolejny obiekt o powierzchni ok. 13.tys. mkw. do wynajęcia.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
front

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.