Aż 22 chętnych do budowy Via Carpatia

Aż 22 chętnych do budowy Via Carpatia
Możliwość komentowania Aż 22 chętnych do budowy Via Carpatia została wyłączona, 03/11/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, podkarpackie

Aż 22 podmioty są zainteresowane zaprojektowaniem i budową odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła „Lasy Janowskie” do węzła „Nisko Południe”. Przetarg został podzielony na trzy odcinki o łącznej długości ponad 24 km.

Do następnego etapu zostaną zaproszeni wykonawcy, którzy spełnią określone warunki, m.in. pod kątem zdolności ekonomicznej i finansowej podmiotu czy doświadczenia w tego typu inwestycjach. W kolejnym etapie o wyborze wykonawcy zdecyduje cena, termin realizacji i okres gwarancji.

Do tej pory oddano do użytku dwa odcinki S19 na Podkarpaciu:  Stobierna – Rzeszów Wschód (7,5 km) oraz Rzeszów Zachód – Świlcza (4,4 km). Kolejne dwa odcinki są w budowie.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.