Aż 20 wykonawców chce zbudować S19 na Podkarpaciu

Aż 20 wykonawców chce zbudować S19 na Podkarpaciu
Możliwość komentowania Aż 20 wykonawców chce zbudować S19 na Podkarpaciu została wyłączona, 28/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, podkarpackie

Minął już termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i zbudowanie drogi ekspresowej S19 od węzła „Nisko Południe” do węzła „Sokołów Małopolski Północ” o długości prawie 30 km. Wnioski złożyło 20 firm i konsorcjów.

Zadanie to zostało podzielone na trzy odcinki, a zainteresowane inwestycją firmy mogły składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na całość lub dowolnie wybraną ilość odcinków realizacyjnych. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie 3 kryteriów: cena, termin realizacji i okres gwarancji.

Wyłoniony wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować poszczególne odcinki drogi ekspresowej S19, uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudować drogę wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracować dokumentację powykonawczą oraz uzyskać decyzję o pozwolenie na użytkowanie.

Źródło: gddkia.gov.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.