Atrium z tytułem Inwestora Roku na rynku nieruchomości handlowych

Atrium z tytułem Inwestora Roku na rynku nieruchomości handlowych
Możliwość komentowania Atrium z tytułem Inwestora Roku na rynku nieruchomości handlowych została wyłączona, 14/02/2012, przez␣, w␣Europa, świat

Atrium European Real Estate otrzymało tytuł „Inwestora Roku” na Gali Europa Property CEE Retail Real Estate Awards, która odbyła się 9 lutego w Warszawie. Firma otrzymała tytuł po raz drugi, ostatnio została wyróżniona w zeszłym roku.

Komentując nagrodę Rachel Lavine, CEO of Atrium European Real Estate, powiedziała: „W 2011 szybko się rozwijaliśmy, co przybliżyło nas do celu jakim jest zdobycie pozycji lidera wśród właścicieli  i zarządzających centrami handlowymi w Europie Środkowej i Wschodniej. W ostatnim roku kupiliśmy kilka galerii, w tym w prestiżowych lokalizacjach, w czeskiej Pradze i Warszawie. Ponadto zwiększyliśmy wydajność operacyjną w zarządzanych przez nas placówkach handlowych. Jestem dumna, że nasza ciężka praca została zauważona na rynku”.

Wyróżnione mogły zostać firmy działające w Polsce, Republice Czeskiej, Austrii, Estonii, Turcji, Rumuni, Bułgarii, Chorwacja, Słowenii, Serbii, Czarnogórze, Macedonii, Mołdawii, Albanii, na Węgrzech, Słowacji, Ukrainie, Litwie, Łotwie.

Nominacje były zgłaszane za pośrednictwem internetu. Następnie niezależne jury głosowało nad wyborem nominacji. Zwycięzcy byli wybrani na dzień przed uroczystością.

Atrium to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Na 30 września 2011 r. Grupa jest właścicielem 154 centrów handlowych o wartości rynkowej 2 mld€, zdywersyfikowanych na osiem krajów, o łącznej wielkości pow. najmu brutto 1,17 mln. Dochód brutto z najmu nieruchomości inwestycyjnych do 30 września wyniósł 126.3 mln € (za cały 2010 r. wyniósł 151 mln €), a dochód netto z najmu osiągnął 115,1 mln € (134 mln € w 2010).

Obecnie Atrium posiada w Polsce 20 działających centrów handlowych o wartości rynkowej na koniec września 2011 r. w wysokości 961 mln €. Aktywa te obejmują około 346 tys. m2 pow. najmu brutto i w ciągu III kwartału 2011 r. wygenerowały 45,5 mln € dochodu brutto z najmu.

W skład portfela Atrium wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Targówek, Promenada w Warszawie, Galeria Atrium Mosty w Płocku, Galeria Atrium Biała w Białymstoku oraz Centrum Handlowe Atrium Forum w Koszalinie.

Źródło: centrumpr.pl

Photo by Jan Stradowski (Wikimedia Commons)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.