Apel o remont wielkiej płyty

Apel o remont wielkiej płyty

Bloki zbudowane  w tak zwanej epoce Gierka  w większości obecnie  są niebezpieczne dla użytkowników – ostrzegają naukowcy z Politechniki Krakowskiej. Również posłowie z komisji infrastruktury wnoszą do odpowiednich ministerstw projekty kontroli i remontów na blokowiskach zbudowanych z wielkich płyt.

Około 10 milionów Polaków żyje w blokach z wielkiej płyty .  Popękana elewacja, wadliwe instalacje i krzywe ściany, to codzienność mieszkańców niejednego polskiego osiedla .

Kontrole i remonty bloków zostały przeprowadzone na zachodzie Europy i w Skandynawii kilkanaście lat temu. Tylko Niemcy na odnowienie budynków z terenu byłego NRD wydały 10 miliardów euro.

Naukowcy jako główny powód  tego stanu rzeczy podają  realia budownictwa PRL. Niegdyś budowano obiekty za państwowe pieniądze, każdy kto mógł zabierał coś z materiałów dla siebie. Było na przykład mniej cementu, a przez to jakościowo gorszy beton. Jedyną możliwością jest kontrola i naprawa utrzymywanie w należytym stanie technicznym.

Źródło:

http://www.gazetaprawna.pl/

 

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Jeden komentarz

  1. Styczeń 22nd, 2013 6:19

    W blokach z wielkiej płyty żyje około 10 milionów Polaków. Krzywe ściany, popękana elewacja i wadliwe instalacje, to codzienność mieszkańców krakowskiego Bieżanowa. Zwracają uwagę, że bloki zaczynają się sypać, a ich jakość jest bardzo marna.