AMW sprzedała działki za 26 mln zł

AMW sprzedała działki za 26 mln zł
Możliwość komentowania AMW sprzedała działki za 26 mln zł została wyłączona, 02/04/2015, przez␣, w␣budowlane, działki, grunty, Headline, inwestycyjne, Kraków, sprzedaż

Za ponad 26 mln zł sprzedała działki przy ul. Rakowickiej w Krakowie Agencja Mienia Wojskowego. Kupca nie znalazła natomiast najdroższa działka za ponad 28 mln zł.

Działki zostały sprzedane firmo z branży deweloperskiej. Pierwsza działka została sprzedana za ponad 13,4 mln zł, druga natomiast za 12,9 mln zł. Można się spodziewać, że powstanie na nich zabudowa mieszkaniowa.

Nieruchomości przy ul. Rakowickiej należą do kluczowych z zasobu AMW. Działki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie węzła przesiadkowego, którego centrum jest nowy Dworzec Główny PKP. Obecnie na działkach znajdują się zniszczone budynki magazynowe, warsztatowe i garażowe. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na modernizację techniczną polskiej armii.

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.