Amerykanie niewypłacalni pomimo programów pomocowych

Amerykanie niewypłacalni pomimo programów pomocowych
Możliwość komentowania Amerykanie niewypłacalni pomimo programów pomocowych została wyłączona, 03/10/2011, przez␣, w␣Ameryka, raporty, świat

Jedna piąta spłacających kredyty hipoteczne w USA, których objął program modyfikacji spłat, w ciągu roku stała się znów niewypłacalna. To dane za II kwartał tego roku. Pokazują, jak duża jest nieskuteczność walki z niewypłacalnością Amerykanów. W tej sytuacji nie dziwi utrzymująca się presja na ceny domów wynikająca w największym stopniu z nadmiernej podaży ze strony instytucji przejmujących nieruchomości od niesolidnych dłużników. Podobnie nieskuteczne są malejące koszty finansowania z punktu widzenia ożywiania popytu. W sierpniu o 1,2% spadła w skali miesiąca liczba podpisanych umów kupna domów. Tą daną traktuje się jako zapowiedź przyszłych tendencji w zakresie sprzedaży. Wcześniej podawano, że w sierpniu liczba niewypłacalności z tytułu kredytów hipotecznych podniosła się o 33% w skali miesiąca. Tym samym widać, że kredytodawcy przyspieszyli proces przejmowania domów od niesolidnych dłużników, widząc spadającą wartość nieruchomości.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.