Amerykanie mają coraz większe problemy ze spłacaniem kredytów

Amerykanie mają coraz większe problemy ze spłacaniem kredytów
2 komentarze, 11/11/2011, przez␣, w␣Ameryka, świat

Do 28,6% podniósł się w III kwartale odsetek Amerykanów, których nieruchomości są mniej warte niż długi zaciągnięte na ich kupno. Kwartał wcześniej było to 26,8%, a rok wcześniej 23,2%. To kolejne potwierdzenie, że amerykański rynek nieruchomości mieszkaniowych wciąż daleki jest od uzdrowienia. Wzrost tego odsetka wiązany jest z mniejszą liczbą przejmowanych przez banki domów od niesolidnych dłużników i w efekcie pozostają one w statystykach. Jednocześnie daje się zauważyć, że instytucje finansowe znów bardziej restrykcyjnie zaczynają podchodzić do tych, którzy nieregularnie obsługują kredyty. W październiku wszczęto o blisko 2 razy więcej procedur zmierzających do przejęcia domów od dłużników opóźniających się z regulowaniem zobowiązań co najmniej 10 miesięcy, niż to było w maju.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

2 komentarze

 1. Avatar
  kaja
  Listopad 14th, 2011 14:12

  Sprawdzić to znaczy co zrobić? Przecież nie pójdę do nich i nie zapytam co i jak, bo i tak prawdy mi nie powiedzą.

 2. Avatar
  domino
  Listopad 14th, 2011 9:03

  to tylko pokazuje, ze niestety w kazdy kraju trafiaja sie takie problemy. a branża budowlana szczegolnie dominuje w tej kwestii. jak sie kupuje nieruchomosc lepiej dobrze sprawdzic firme…