Amazon zakończył budowę magazynów pod Poznaniem

Amazon zakończył budowę magazynów pod Poznaniem
Możliwość komentowania Amazon zakończył budowę magazynów pod Poznaniem została wyłączona, 23/09/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, komercyjne

Jeden ze światowych liderów e-commerce, firma Amazon, zakończyła realizację swojej pierwszej polskiej inwestycji. Magazyny w Sadach niedaleko Poznania mają łączną powierzchnię ponad 100 tys. mkw.

Inwestycja jest ulokowana niedaleko drogi ekspresowej S11 i autostrady A2. Obiekt wybudowała firma Panattoni Europe.

Realizacja projektu Amazona jest bardzo ważna dla regionu, jak i kraju. Jak przyznaje Tomasz Olszewski z JLL: – Inwestycje firmy Amazon wpływają nie tylko na rynki pracy w województwach wielkopolskim i dolnośląskim. Plany amerykańskiego giganta e-commerce definiują obraz rynku powierzchni magazynowo – przemysłowych w całej Polsce już od zeszłego roku. Umowy, które firma podpisała, dotyczą rekordowych powierzchni i przyczynią się do znaczącego wzrostu podaży powierzchni magazynowych na rynkach Wrocławia i Poznania. Co więcej, inwestycja Amazon przykuwa uwagę zagranicznych firm, którzy już dziś postrzegają nasz kraj jako atrakcyjną alternatywę dla prowadzenia operacji logistycznych. Ponadto, Amazon ma szansę przyciągnąć poddostawców, czyli operatorów logistycznych świadczących usługi na jego rzecz.

Sprawdź aktualne ceny najmu powierzchni komercyjnych

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.