700 tys. zł na zachodniopomorskie zabytki

700 tys. zł na zachodniopomorskie zabytki
Możliwość komentowania 700 tys. zł na zachodniopomorskie zabytki została wyłączona, 21/06/2012, przez␣, w␣lokalne, miasta, nieruchomości, regiony, Szczecin, zachodniopomorskie

Radni z województwa zachodniopomorskiego przegłosowali przeznaczenie 700 tys. zł na konserwacje, renowacje lub roboty budowlane w ramach odnawienia 22 wojewódzkich zabytków.

Znaczna część zabytków w tym rejonie wymaga natychmiastowych remontów, wiele z nich jest zagrożonych całkowitym zniszczeniem: – Główną przesłanką do podejmowania działań na rzecz ochrony dóbr kultury w naszym województwie, pomijając fakt, iż jest to nasz ustawowy obowiązek, jest uznanie sfery dziedzictwa kulturowego za podstawę rozwoju i upowszechniania kultury, a także za potencjał regionu, służący wzrostowi konkurencyjności regionu dla turystów, inwestorów i mieszkańców – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Tomek W. (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.