70 nowych mieszkań komunalnych w Białymstoku

70 nowych mieszkań komunalnych w Białymstoku
Możliwość komentowania 70 nowych mieszkań komunalnych w Białymstoku została wyłączona, 13/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, Białystok, budownictwo, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Wczoraj zostały przekazane pierwszym rodzinom klucze do nowych mieszkań komunalnych, które za 9,5 mln zł zbudowała gmina Białystok. Kolejne mieszkania będą gotowe w grudniu br.

Budowa pierwszego bloku przy ul. Bema rozpoczęła się w połowie 2014 r. Oddane do użytku mieszkania mają powierzchnię od 27 do 62 mkw. W kolejnych dwóch budynkach, które są obecnie realizowane, powstanie 101 mieszkań. Będą gotowe jeszcze pod koniec tego roku. Koszt budowy tych mieszkań to 11,5 mln zł. 1/3 tej kwoty pochodzi z dofinansowania przez bank BGK. W pobliżu bloków, które teraz powstają może zostać wybudowane nawet 18 budynków, w których znajdzie się ok. 1 tys. mieszkań – informuje dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku Andrzej Ostrowski.

Bank Gospodarstwa Krajowego od ośmiu lat jest realizatorem rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. W skali kraju bank dofinansował sumą 600 mln zł inwestycje, inwestycje obejmujące 17 tys. mieszkań.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: onet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.