Archicom konsekwentnie inwestuje w sztukę i przestrzeń miejską

Archicom konsekwentnie inwestuje w sztukę i przestrzeń miejską
Możliwość komentowania Archicom konsekwentnie inwestuje w sztukę i przestrzeń miejską została wyłączona, 02/08/2013, przez␣, w␣Headline

Oferta jednej ze spółek należących do Grupy Archicom została wybrana w drodze rokowań przez komisję powołaną przez Prezydenta Wrocławia do sprzedaży nieruchomości przy ulicy Witolda 62-67 we Wrocławiu. Historyczny obiekt, w którym do lat ’60 mieściła się piekarnia garnizonowa ma szansę na drugie życie – przywrócenie świetności i nowe funkcje.

 

– Architektoniczna koncepcja programowo-przestrzenna obejmuje powstanie Centrum Sztuki wraz z usługami towarzyszącymi, części biurowo-konferencyjnej oraz części apartamentowej. – zapowiada Rafał Jarodzki, Prezes Archicomu. Przygotowanie inwestycji do pierwszych prac zajmie co najmniej rok, sama modernizacja obiektu kolejne dwa lata.

 

Budynek ma dwie kondygnacje i jest wpisany do rejestru zabytków. Wzniesiono go w pierwszych latach XX wieku. W tym czasie Wyspa Mieszczańska była największym skupiskiem budowli wojskowych we Wrocławiu. Obok mieściły się m.in.: główny lazaret, administracja, zespoły stajni i magazynów.

 

To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które zostanie zrewitalizowane przez Archicom.

– Niezależnie od koniunktury realizujemy przyjęte zobowiązania. Wykorzystamy nasze najlepsze doświadczenia zebrane podczas modernizacji Loftów Platinum, powstałych z XIX-wiecznej destylarni przy ul. Inowrocławskiej. – opowiada Rafał Jarodzki. – Mamy zamiar powtórzyć uzyskanie nieprzeciętnego w skali miasta efektu. Tak jak przy loftach, tak i tu priorytetem będzie podkreślenie zabytkowego charakteru budynku i związanie go z autentyczną sztuką.

 

 

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.