25 letnie klony i brzozy w nowym biurowcu Konstruktorska Business Center

25 letnie klony i brzozy w nowym biurowcu Konstruktorska Business Center
Możliwość komentowania 25 letnie klony i brzozy w nowym biurowcu Konstruktorska Business Center została wyłączona, 29/10/2012, przez␣, w␣biurowe, komercyjne, lokalne, nieruchomości, Warszawa

22 i 25 października odbyła się niecodzienna operacja sadzenia drzew w dwóch wewnętrznych dziedzińcach Konstruktorska Business Center, najwyższej klasy biurowca klasy A. HB Reavis jako jedna z pierwszych firm na Polskim rynku, wykorzysta do tego celu dorosłe już drzewa, sięgające 10 metrów! Aby operacja przebiegła prawidłowo, wykorzystano specjalnie sprowadzony do Polski specjalistyczny dźwig DEMAG AC 350.

Konstruktorska Business Center to nowoczesny biurowiec najwyższej klasy oferujący ponad 48 000m2 powierzchni najmu. Cechą charakterystyczną inwestycji będą dwa zielone dziedzińce z naturalną roślinnością, oczkami wodnymi, wraz z wydzielonymi miejscami do relaksu na świeżym powietrzu, dostępne dla wszystkich najemców. Firma HB Reavis, będąca deweloperem i właścicielem biurowca, który powstaje u zbiegu stołecznych ulic Konstruktorskiej i Suwak, do stworzenia tej niepowtarzalnej przestrzeni wykorzystał 25 letnie Klony (acer saccharinum) i Brzozy (betula utilis ‘doorenbos’). Drzewa w tym wieku osiągają wysokość nawet 10 metrów. Dzięki nim wewnętrzne dziedzińce stanowić będą unikalną i wyjątkowo przyjazną przestrzeń.

„Inwestycje HB Reavis zawsze wyróżniają się wysoką jakością, funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Chcemy, aby Konstruktorska Business Center, która jest naszą pierwszą inwestycją w Polsce, była tego doskonałym przykładem. Dlatego też zdecydowaliśmy się na tak niecodzienne rozwiązanie. Wykorzystanie już dorosłych drzew jest ogromnym logistycznym wyzwaniem, stąd niewiele firm się na nie decyduje. Nie tylko ich wysokość, ale i waga, dochodząca do 8 ton, robią ogromne wrażenie. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy będzie nie tylko niesamowity wizualnie, ale również zwiększy komfort i wygodę pracy.” – mówi Jerzy Kamiński, Develpoment Manager, HB Reavis Poland.

Aby operacja wstawienia drzew powiodła się, niezbędne było sprowadzenie na teren inwestycji specjalistycznego dźwigu – DEMAG AC 350. Pojazd, którego ramię rozwija się nawet na wysokość 190 m,  unosił każde z drzew do góry, następnie ponad budynkiem przenosił do wnętrza patio. Tam, czekała na nie grupa pracowników szkółki drzew, którzy pilnowali, aby klony i brzozy zostały poprawnie osadzone w specjalnie przygotowanych do tego celu nieckach umieszczonych na stropie garażu podziemnego. Sadzenie drzew rozpoczęło się 22 i zakończyło 25 października.

25 letnie Brzozy i Klony to nie jedyny element wyróżniający tę inwestycję. Konstruktorska Business Center to nowoczesny biurowiec zaprojektowany z dbałością o środowisko naturalne. Budynek, który jest obecnie w trakcie precertyfikacji BREEAM, będzie zasilany wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł (farmy wiatrowe), a do dyspozycji najemców poza  dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym na 1 050 pojazdów, będą 33 naziemne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Biurowiec KBC będzie dysponował największą w Polsce powierzchnią piętra biurowego – aż 7 341 mkw., dającą praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji jego powierzchni. Lokalizacja budynku w pobliżu lotniska Okęcie oraz budowanej trasy szybkiego ruchu   N-S zapewni dogodny dojazd zarówno samochodem, jaki i środkami komunikacji publicznej, poza autobusami, tramwajami, także koleją.

Budowa tego sześciopiętrowego obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku. Zakończenie prac  planowane jest na koniec 2012 r., a oddanie do dyspozycji najemców w pierwszym kwartale 2013 r.. Po ukończeniu Konstruktorska Business Center będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków biurowych w Polsce. Projekt architektoniczny wykonała pracownia Epstein.

 

Tagi:␣
photoSlider

Omnie HB Reavis

Avatar
Grupa HB Reavis jest międzynarodowym deweloperem nieruchomości komercyjnych z główną siedzibą w Luksemburgu, który działa w 5 krajach – na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i w Czechach. Od czasu utworzenia w 1993r., Grupa z sukcesem zrealizowała projekty w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym o powierzchni łącznej ponad 600 000 m2. HB Reavis obecnie zatrudnia 380 profesjonalistów, rozwijając i zarządzając aktywami o łącznej wartości 1,4 miliarda euro oraz utrzymując silną pozycję finansową z kapitałem własnym przekraczającym 900 milionów euro. Spółka prowadzona jest w oparciu o zintegrowany model biznesu obejmujący działalność deweloperską, generalne wykonawstwo, oraz zarządzanie nieruchomościami. Więcej informacji na www.hbreavis.com.