24 rodziny ze Szczecina otrzymały nowe mieszkania

24 rodziny ze Szczecina otrzymały nowe mieszkania
Możliwość komentowania 24 rodziny ze Szczecina otrzymały nowe mieszkania została wyłączona, 29/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, publiczne, Szczecin

Dwa budynki mieszkalne w Szczecinie, które powstały w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego zostały już oddane do użytkowania. 24 rodziny dostały nowe mieszkania dzięki wsparciu finansowemu Banku Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat.

Budynki znajdują się przy ul. Koszarowej. Znajdują się w nich 24 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni prawie 1,3 tys. mkw. Koszt przedsięwzięcia to prawie 4 mln zł, w tym wnioskowana kwota finansowego wsparcia wyniosła ponad 1,5 mln zł. Inwestycja została zrealizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” Sp. z o.o. na zlecenie Miasta Szczecin.

Inwestycja przy ul. Koszarowej na osiedlu „Nad Płonią” w Szczecinie jest pierwszym z planowanych sześciu etapów realizacji zespołu 10 budynków ze 120 lokalami mieszkalnymi.

Kolejna edycja programu, w której gminy, związki międzygminne, spółki gminne, powiaty i organizacje pożytku publicznego będą mogły starać się o dofinansowanie inwestycji mających na celu zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych najuboższych ruszy już 1 marca.

źródło: bgk.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.