2015 rok był dobry dla deweloperów?

2015 rok był dobry dla deweloperów?
Możliwość komentowania 2015 rok był dobry dla deweloperów? została wyłączona, 21/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, deweloperzy, finanse, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe

Od 1 stycznia 2015 r. wkład własny przy zakupie mieszkania wynosi 10%. Wbrew zapowiedziom, nie obniżyło to popytu na nowe mieszkania.

Fakt, że deweloperzy odnotowali duże zainteresowanie swoimi produktami wpłynął również na ceny. Na koniec III kwartału br. odnotowano wzrost cen mieszkań w Gdańsku i Warszawie w stosunku do cen z analogicznego okresu w ubiegłym roku. Ceny mieszkań natomiast spadły w Poznaniu i Krakowie.

Rok ten może być uznawany za dobry zarówno przez deweloperów jak i klientów. Niestety, gorzej sytuacja wygląda na rynku wtórnym mieszkań. Jest jednak nadzieja – odkąd mieszkania z drugiej ręki zostały dopuszczone w programie Mieszkania dla Młodych, coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: biznes.interia.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.