2015 r. był dobry dla rynku powierzchni magazynowej

2015 r. był dobry dla rynku powierzchni magazynowej
Możliwość komentowania 2015 r. był dobry dla rynku powierzchni magazynowej została wyłączona, 08/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, komercyjne, magazynowe, przemyslowe

W 2015 r. podpisano umowy najmu aż na 2,6 mln mkw. powierzchni magazynowej i przemysłowej – to bardzo dobry wynik. Podaż powierzchni zwiększyła się aż o 930 tys. mkw., a w budowie znajduje się również ponad 900 tys. mkw. powierzchni.

Jak informuje Patrick Kurowski, Dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, CBRE – wśród najemców najaktywniejszą grupę klientów stanowiły firmy z branży logistycznej i kurierskiej. Eksperci przewidują, że w 2016 r. zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową i przemysłową będzie utrzymywało się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym.

W tym roku mają się rozwijać rynki regionalne, takie jak Bydgoszcz, Lublin, Rzeszów czy Szczecin. Podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej w całym kraju już wkrótce przekroczy 10 mln mkw.

Sprawdź ceny najmu powierzchni magazynowej

źródło: urbanity.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.