14 tys. nowych drzew na Pomorzu dzięki BPI Real Estate Poland!

14 tys. nowych drzew na Pomorzu dzięki BPI Real Estate Poland!
Możliwość komentowania 14 tys. nowych drzew na Pomorzu dzięki BPI Real Estate Poland! została wyłączona, 25/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Z inicjatywy BPI Real Estate Poland, na terenie zniszczonej przez huragan puszczy w Nadleśnictwie Lipusz, belgijski deweloper wraz z Generalnym Wykonawcą – firmą CFE Polska, wspólnie posadzili 14 tysięcy drzew. Obydwie spółki wchodzą w skład międzynarodowej Grupy CFE, która w ramach swojej długofalowej strategii przyjeła zobowiązanie o obniżeniu emisji CO2, za co w aż 40% odpowiada sektor budownictwa i nieruchomości na całym świecie. Nowe drzewa zasadziło wczoraj kilkudziesięciu pracowników obu firm we współpracy z organizacją Dotelnieni.org. W efekcie ich działań powstanie nowy las.

Obraz zawierający podłoże, zewnętrzne, niebo, osoba

Opis wygenerowany automatycznie

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science”, możemy ograniczyć skutki zmiany klimatu poprzez zasadzenie biliona drzew. Naukowcy wykazali, że akcja sadzenia drzew na tak wielką skalę pomoże w wychwytywaniu ogromnych ilości dwutlenku węgla. Ponadto obliczyli także, że w ciągu kilkudziesięciu lat zasadzone drzewa będą w stanie zaabsorbować z naszej atmosfery niemalże 750 miliardów ton zatrzymującego ciepło CO2. Liczba ta odpowiada ilości dwutlenku węgla wyemitowanego przez ludzkość w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Grupa CFE, do której należy BPI Real Estate Poland oraz CFE Polska, przyłączają się do tego wielkiego wyzwania dla ludzkości i sadzą drzewa w Polsce. Konkretnie na terenie województwa pomorskiego, z którym BPI wiąże swoje dalsze plany rozwoju w naszym kraju.

– Nadleśnictwo Lipusz jest przepięknym zakątekiem znajdującym się na terenie województwa pomorskiego. Jest też jednym z obszarów, który nawiedził huragan stulecia w 2019 roku. Dlatego cieszymy się, że z naszej inicjatywy, to wspaniałe miejsce w Polsce wzbogaci się o 14 000 nowych sadzonek, które w przyszłości zamienią się w las – powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Obraz zawierający zewnętrzne, trawa, niebo, drzewo

Opis wygenerowany automatycznie

– Trzy podstawowe cele naszej organizacji to: tworzenie nowych, zielonych przestrzeni, edukacja oraz udostępnianie przedstawicielom biznesu narzędzi umożliwiających angażowanie się w działania ekologiczne. Akcja sadzenia drzew przeprowadzona we współpracy z BPI Real Estate oraz CFE Polska to dla nas idealna okazja do zrealizowania wszystkich wymienionych celów. Cieszymy się, że możemy razem dotlenić Polskę, ucząc się przy tym i działając na rzecz społeczeństwa – podkreślił Marek Kołkowski, CEO Dotlenieni.org.

O BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Pierwsza inwestycja firmy – Cztery Oceany – powstała w Gdańsku, kolejne cztery inwestycje – Rezydencja Barska na Ochocie oraz trzy projekty na Woli: Wola Tarasy, Wola Libre i wolaRE powstały w Warszawie. W portfolio BPI Real Estate w Polsce znajdują się również kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz ekologiczne osiedle Vilda Park w Poznaniu. Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.

BPI Real Estate Poland należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE notowanej na giełdzie Euronext w Brukseli. Strategia rozwoju firmy na najbliższe lata obejmuje dalszą realizację nieruchomości mieszkaniowych oraz kontynuację wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich realizowanych przez siebie inwestycjach w Polsce. Firma nie wyklucza także ekspansji na rynku nieruchomości i wejścia w nowe sektory jak projekty komercyjne, czy mikroapartamenty. BPI Real Estate z powodzeniem działa również na rynku deweloperskim w Belgii oraz w Luksemburgu.

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar