MLP Poznań West urośnie do 150 tys. m2

MLP Poznań West urośnie do 150 tys. m2
Możliwość komentowania MLP Poznań West urośnie do 150 tys. m2 została wyłączona, 14/09/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

MLP Group – Green Industrial Deweloper działający na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii – powiększył o dodatkowe 10 ha bank ziemi, na którym realizowany jest poznański projekt MLP Poznań West. Docelowa powierzchnia całego parku wzrosła tym samym do około 150 tys. m2. W efekcie będzie to jeden z największych kompleksów logistycznych w regionie. 

„W związku z ogromną popularnością naszego poznańskiego projektu wśród inwestorów z Polski, jak i zagranicy, postanowiliśmy dokupić sąsiadujące działki w celu zwiększenia potencjału parku MLP Poznań West. Świetna lokalizacja wraz z dobrze przygotowaną infrastrukturą oraz dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej to decydujące czynniki wpływające na rozwój oraz atrakcyjność tego regionu. Obecnie rynek poznański uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych, dlatego nie obawiamy się tu budowy na zasadach spekulacyjnych i jestem przekonana, że przy takim zainteresowaniu najmem powierzchni magazynowej w tej lokalizacji, szybko skomercjalizujemy poznański projekt. Niewątpliwie jego atutem są eko-rozwiązania, które wdrażamy standardowo we wszystkich naszych inwestycjach, dbamy nie tylko o środowisko naturalne, ale także o komfort użytkowników” – podkreśliła Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Powiększony park logistyczny MLP Poznań West zajmie łącznie około 29 hektarów i docelowo oferować będzie około 150 tys. m2 najnowocześniejszej powierzchni magazynowo-biurowej. Do użytkowania oddanych zostało już ponad 29 tys. m2. Aktualnie powstają kolejne obiekty o łącznej powierzchni 43 tys. m2, a do wybudowania pozostanie jeszcze około 78 tys. mkw. Projekt realizowany jest w najlepszej lokalizacji logistycznej w okolicach Poznania. Ogromne zainteresowanie najemców przestrzenią magazynową w tym rejonie napędza inwestycję, w efekcie czego park MLP Poznań West rośnie w oczach. Pierwsza hala w parku MLP Poznań West została wybudowana w 2019 roku. Budynek o powierzchni 8,8 tys. m2 z sortownią i magazynem cross-dock powstał dla spółki InPost. Drugą halę produkcyjno-magazynową obejmującą 12 tys. m2 wybudowano w 2020 roku, a w 2021 roku ukończono trzecią halę o łącznej przestrzeni blisko 8,5 tys. m2, która jest wyposażona w mroźnię z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania. 

Centrum powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystkie obiekty objęte są certyfikacją BREEAM. Troska o ekologię jest już podstawą działalności Spółki. Projekt parku uwzględnia wiele nowoczesnych rozwiązań m.in. panele fotowoltaiczne na dachach budynków, infrastrukturę dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Deweloper w części biurowej zastosuje przeszklenia, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. Ponadto na podstawie rzeczywistego obiektu zostanie stworzony cyfrowy model eksploatacyjny wzbogacony o cechy fizyczne, parametry techniczne, informacje dotyczące osprzętu oraz zainstalowanych urządzeń.  Eksploatacyjny model informacyjny (AIM – ang. Asset Information Model), będzie służył do administrowania i kontrolingu systemów obiektowych. Deweloper stara się, aby stosowane przez niego nowości technologiczne były ekonomicznym atutem przy wyborze obiektu.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Kompleks znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica. Projekt powstaje zgodnie z trendami na rynku nieruchomościowym magazynów. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej. 

***

MLP GROUP S.A. – najważniejsze informacje

MLP Group jest wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą wysokiej jakości parków logistycznych i przemysłowych oraz parków biznesowych przeznaczonych dla lekkiej produkcji przemysłowej, działającym na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim. Firma jest właścicielem i zarządcą portfela nieruchomości, o łącznej powierzchni najmu w obiektach gotowych lub posiadających pozwolenia na budowę wynoszącej ok. 1,3 mln m2. Wartość aktywów netto firmy wynosi 1,2 mld zł (na koniec 2020 roku). Od 2013 roku MLP Group jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (ISIN: PLMLPGR00017).

Spółka posiada biura w Warszawie, Monachium, Wiedniu i oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb, dedykowane rozwiązania w zakresie nieruchomości dla klientów i najemców z różnych branż, w tym logistycznej, handlu detalicznego, e-commerce, produkcyjnej i motoryzacyjnej.

Więcej informacji na temat MLP Group można znaleźć na stronie www.mlpgroup.com

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar